Nogometni okršaj Veterina-Američka

Naše su nogometašice 27. siječnja predstavile Veterinarsku školu na natjecanju u futsalu na Prvenstvu grada Zagreba za djevojke srednjih škola. Igrali smo drugi po redu protiv Američke škole. Igralo se u XV. gimnaziji u postavi 4+1 na 40 minuta. U sedmoj minuti povele su igračice Američke škole, no ubrzo nas je u igru vratila Lucija Klarić, učenica 4. c razreda. Lopta je do kraja poluvremena većinski bila u našem posjedu. Prvih je 20 minuta odmaklo, a ostali smo na rezultatu 1:1, nakon mijenjanja strana igra je postala napetija. U drugom poluvremenu suparnički tim je više napadao. Naše igračice ubrzo su se istrošile iako nam je klupa bila puna, ali i ona je isto bila izmorena. Skoro smo primili gol, no izvlačila nas je naša golmanica Tea Bertić, učenica 1. d razreda, i to do samog kraja drugog poluvremena. Vrijeme je isteklo i rezultat je ostao neriješen, pa su se pucali penali. Penali su završili rezultatom 3:3; za nas su pucale naše hrabre Tea Sedlar, učenica 4. d, Lucija Klarić, učenica 4.c i Ena Potočki, učenica 2. b, s golmanicom Teom Bertić, učenicom 1.d. Prvo je pucala Tea, Tea nažalost nije uspjela. Njihova igračica je zabila, ali zato nas je ponovno u igru vratila Lucija. Potom je naša golmanica Tea izvrsno obranila i vratila nas na izjednačeno. Treći penal pucala je Ena i zabila, njihova igračica isto. Nakon sva tri penala rezultat je ponovno bio izjednačen 2:2. Penali su se morali nastaviti, stoga se sad igralo na eliminaciju, više nije bilo mjesta za promašaj. Za nas je četvrti penal izvodila učenica 3. d, Erena Jurčević, i zabila za 3:2, dok je njihova igračica promašila i time nam donijela pobjedu. Na kraju je rezultat bio 4:3 za Veterinarsku školu. U ime tima mogu samo reći da smo jako zadovoljne, da je bilo iscrpljujuće, ali smo se borile do kraja. Treba  nam još dosta vježbe i treninga. Jedina zamjerka je što je parket u jako lošem stanju. Sretno ostalim timovima, a mi se vidimo sljedeće subote kada će naša škola igrati protiv X. gimnazije.